
Польща підтримує пропозицію Чехії обмежити пересування дипломатів РФ у Шенгенській зоні
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський підтримав пропозицію Чехії обмежити пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні.
06 лютого 2025
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський підтримав пропозицію Чехії обмежити пересування російських дипломатів у Шенгенській зоні.
12 січня 2025
Кіпр вирішить всі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської зони, до кінця цього року.
01 січня 2025
Болгарія та Румунія з 1 січня повністю приєдналися до Шенгену. Країни скасували перевірки на внутрішніх сухопутних кордонах з рештою учасників Шенгенської угоди.
26 грудня 2024
Румунія у зв'язку зі вступом до Шенгенської зони з січня закриє 30 пунктів пропуску на кордонах з іншими країнами ЄС.
12 грудня 2024
Міністри внутрішніх справ країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про те, що 1 січня 2025 року відбудеться остаточне входження Румунії і Болгарії до Шенгенської зони і, відповідно, буде скасований контроль на внутрішньому сухопутному кордоні цих країн з країнами ЄС.
09 грудня 2024
Австрія в понеділок зняла своє вето на вступ Румунії та Болгарії до безвізової Шенгенської зони.
27 листопада 2024
Болгарія і Румунія стали на крок ближчими до скасування контролю на сухопутних кордонах та до повноправного входження до Шенгенської зони після того, як постійні представники ЄС на рівні послів дали «зелене світло» для затвердження цього рішення на наступній зустрічі Ради міністрів ЄС.
22 листопада 2024
Європейська рада, ймовірно, у грудні розгляне остаточне входження Румунії і Болгарії до Шенгенської зони, і, відповідно, погодить повне скасування контролю на внутрішньому кордоні цих країн з країнами ЄС, яке може набути чинності вже з 1 січня 2025 року.
Глави МВС Австрії, Угорщини, Румунії та Болгарії погодили новий пакет заходів щодо захисту кордонів ЄС, який відкриє шлях до приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони у січні.
11 жовтня 2024
Європейський Союз не зможе запровадити оновлену систему біометричного контролю для громадян третіх країн, що перетинають зовнішні кордони ЄС, з 10 листопада, як це планувалося раніше.
24 вересня 2024
З 10 листопада на кордонах країн Європейського Союзу зміняться правила вʼїзду та виїзду іноземців до країн Шенгенської зони, в тому числі для українців, завдяки новій системі.
18 вересня 2024
Рішення угорського уряду поширити схему отримання "Національної карти" на громадян Росії та Білорусі ставить під загрозу безпеку всього ЄС.
16 серпня 2024
Міністри восьми країн Балтії та Північної Європи звернулися з листом до єврокомісарки з питань внутрішніх справ Ілви Йоганссон, в якому висловили занепокоєння рішенням Угорщини про пом'якшення візового режиму для громадян Росії та Білорусі.
05 серпня 2024
Група з 67 депутатів Європарламенту звернулася до Європейської комісії із закликом до обмежувальних заходів проти Угорщини через рішення Будапешта спростити процедуру в'їзду для громадян Росії та Білорусі.
24 травня 2024
Рада ЄС сьогодні ухвалила так званий Шенгенський прикордонний кодекс, який регулює управління зовнішніми та внутрішніми кордонами, а також контроль за переміщенням осіб через зовнішні кордони Європейського Союзу.
12 квітня 2024
Управління у справах громадянства та міграції Латвії (PMLP) видало 27 приписів про виїзд громадянам Росії, які не виконали вимог закону про імміграцію та не подали жодних документів на отримання будь-якої посвідки на проживання у Латвії.
09 квітня 2024
Румунія 31 березня офіційно частково вступила до Шенгенської зони, а з 1 квітня 2024 року почала видавати шенгенські візи типу C.
31 березня 2024
У римо-католицькій громаді Севастополя з нагоди свята Великодня провели урочисте богослужіння українською мовою
02 січня 2024
Фінляндія запровадила нові вимоги щодо віз Шенгенської зони, зокрема, добова вимога до фінансового стану мандрівників зросла з 30 до 50 євро.
31 грудня 2023
Комітет постійних представників ЄС за письмовою процедурою погодив скасування контролю на морських та повітряних кордонах Румунії й Болгарії з іншими країнами ЄС, що входять до Шенгенської зони.
28 грудня 2023
Австрія погодилася на поступове приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.
16 грудня 2023
Міністерство закордонних справ Угорщини сьогодні заявило, що ветуватиме вступ Болгарії до Шенгенської зони, поки вона не скасує податок на транзит газу російського "Газпрому" через свою територію.
11 грудня 2023
Чеська Республіка послідовно виступає за посилення санкцій проти країни-агресора Росії і одним з кроків пропонує обмеження можливостей російським дипломатам пересуватися державами Шенгенського простору.
27 вересня 2023
Неспроможність захистити зовнішні кордони ЄС ставить під загрозу відкритість його внутрішніх кордонів.
13 липня 2023
Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, що закликає Європейську раду схвалити приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони вільного пересування до кінця 2023 року.
01 січня 2023
Хорватія з 1 січня офіційно увійшла до Шенгенської зони вільних подорожей та приєдналася до зони використання платіжної одиниці євро.
09 грудня 2022
Румунія викликала для консультацій свого посла в Австрії та вирішила понизити поточний рівень відносин з цією державою через блокування Віднем приєднання Румунії до Шенгенської зони.
08 грудня 2022
Міністри внутрішніх справ і юстиції країн-членів ЄС у четвер, 8 грудня, ухвалили рішення про розширення Шенгенської зони на Хорватію.
Естонська Поліція безпеки (Kaitsepolitseiamet, КаПо) позбавила посвідки на проживання російського пропагандиста олександра корнілова, засновника прокремлівських порталів Baltnews.ee та Baltija.eu.
Австрія продовжує виступати проти приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.
реклама