Моя закарпатська сорочка
На виставці в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту - Ужгородському скансені - майстрині представили шість десятків відшитих із автентичних зразків сорочок
09 грудня 2024
На виставці в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту - Ужгородському скансені - майстрині представили шість десятків відшитих із автентичних зразків сорочок
16 жовтня 2024
У Раді Європи в Страсбурзі відбувся парад традиційного українського вишитого одягу, також була представлена експозиція експонатів початку 20 століття колекціонера-етнографа Юрія Мельничука із Всеукраїнського центру вишивки та килимарства в Решетилівці на Полтавщині.
14 вересня 2024
Технологію створення унікальної клембівської сорочки «з квіткою» включили до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України
29 серпня 2024
У Центрі відвідувачів Сеймаса Литовської Республіки, що у Вільнюсі, з нагоди відзначення 33-ї річниці Незалежності України відбулося урочисте відкриття виставки «Вишиванки, народжені війною».
24 серпня 2024
У Миколаєві до Дня Незалежності України відбулася хода у вишиванках.
25 липня 2024
Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України шість нових елементів.
10 червня 2024
Українська громада у неділю, 9 червня, провела центральними вулицями Лондона традиційний Марш вишиванки.
27 травня 2024
У Лондоні з нагоди Дня вишиванки відбувся фестиваль «Vyshyvanka-Fest», організований українською громадською спільнотою у Великій Британії «UA in UK Fashion & Beauty Community».
23 травня 2024
У Бурштині на Прикарпатті організували виставку вишиванок «Їх носили Герої».
21 травня 2024
Українська громада та представники посольства України у Греції разом відзначили День вишиванки, який є символом української національної ідентичності, культури та традицій.
Близько 3 тис. людей відвідали другий фестиваль «Вишиванка об'єднує», який відбувся у Музеї просто неба у Таллінні з нагоди Всесвітнього дня вишиванки та Року багатства культур в Естонії.
20 травня 2024
Червону вишиванку, в якій боксер Олександр Усик вийшов на церемонію зважування перед боєм проти Тайсона Ф'юрі, створили майстрині зі Львова у рекордні для такої роботи терміни - два тижні.
17 травня 2024
На Прикарпатті працівники обласного госпіталю для ветеранів війни, що у Коломиї, придбали вишиванки для поранених військових.
Україна продовжує протистояти повномасштабному вторгненню РФ. Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу.
Фундація «Ватага», яка є платформою для українського мистецтва та культури в Нідерландах, організувала святковий захід до Дня вишиванки в Design Museum Dedel – музеї історії сім'ї Дедель і водночас музеї вінтажного плаката у Гаазі, де українські, голландські та швейцарські волонтери зібралися разом, щоб плекати красу та давню історію української вишиванки.
Цьогоріч Українська громада в ОАЕ знову організовує в Абу-Дабі (ОАЕ) серією майстерень з вишивки, кожна з яких матиме власну тематику.
Сотні українців взяли участі в Ході вишиванок в Оттаві та Торонто.
16 травня 2024
Українська громада в Анкарі сьогодні відзначила День вишиванки - вбрані у вишивані сорочки діаспоряни зібралися в Українському парку, де минулого року були висаджені дерева з України.
Цього року різноманітні заходи до Дня вишиванки відбудуться у понад 20 містах у всіх провінціях Канади.
У Рівному до Всесвітнього дня вишиванки виставили понад два десятки вишитих сорочок, які носили українські воїни, полеглі на війні.
У Відні представники посольства України та українських громадських організацій долучилися до відзначення Дня вишиванки.
У Вінниці 16 травня у День вишиванки влаштували флешмоб «Я люблю ЗСУ» - понад 700 учасників вишикувались у фігуру у вигляді серця із абревіатурою Збройних сил України.
У Чернівцях у сквері Дня вишиванки презентували вишиту сорочку із новим орнаментом, яку назвали "Бойова дронівка". Перший екземпляр подарували старшому лейтенанту, командиру взводу РУБАК "Фаворит" 107 бригади ТРО ЗСУ Павлу Яценюку.
Вишиту сорочку «Бойова дронівка», що вирізняється особливим орнаментом, презентували у Чернівцях і Києві до Дня вишиванки
Вишиванка є символом єднання всіх поколінь українців крізь століття.
У німецькому місті Карлсруе, який є містом-побратимом Вінниці, у ході флешмобу створять мурал-вишиванку на стіні бібліотеки Українського культурного центру.
У третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки.
Студенти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка створили шеврони з мотивом вишиванки Бориса Грінченка для українських захисників.
15 травня 2024
Британсько-українська громада запросила приєднатися до щорічного Маршу вишиванок в Лондоні.
Посольство України запросило охочих узяти участь у заходах, що відбудуться в Латвії з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки.
реклама